Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Miasta Wejherowa
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Wyniki konsultacji z mieszkańcami Gminy Miasta Wejherowa w przedmiocie ustalenia dodatkowej nazwy miasta w języku kaszubskim.

 

 

 

PREZYDENT MIASTA WEJHEROWA

 

 

działając na podstawie i w wykonaniu uchwały Nr VIIk/XXXIV/408/2017 Rady Miasta Wejherowa z dnia 27 czerwca 2017 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Miasta Wejherowa w przedmiocie ustalenia dodatkowej nazwy miasta w języku kaszubskim (Dz.Urz. Województwa Pomorskiego z 2017 r. poz. 2819),

 

 

informuje:

 

 

W dniach od 25 sierpnia do 2 października 2017 roku na terenie Wejherowa zostały przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami Gminy Miasta Wejherowa w przedmiocie ustalenia dodatkowej nazwy miasta w języku kaszubskim.

 

Na pytanie: „Czy jesteś za ustaleniem dodatkowej nazwy miasta w języku kaszubskim, obok używanej urzędowej nazwy miasta Wejherowo w języku polskim?” odpowiedziały 632 osoby uprawnione, z czego:

  • 544 osoby opowiedziały się ZA ustaleniem dodatkowej nazwy miasta,

  • 88 osób opowiedziało się PRZECIW ustaleniu dodatkowej nazwy miasta.

Za ustaleniem dodatkowej nazwy miasta w języku kaszubskim opowiedziało się 86% osób uprawnionych uczestniczących w konsultacjach.

 

Proponowana kaszubskojęzyczna nazwa miasta brzmi: Wejrowò. Dodatkowa nazwa miasta w języku kaszubskim - po wyczerpaniu procedury - będzie mogła być umieszczona wyłącznie na znakach i tablicach drogowych po urzędowej nazwie w języku polskim.

 

 

 

 

 

 

 

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sebastian Bojaruniec 04-01-2018 13:43
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 04-01-2018
Ostatnia aktualizacja: Wojciech Dzieliński 08-01-2018 11:29