Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Miasta Wejherowa
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

 

  Z inicjatywy prezydenta miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta Rada Miasta przyjęła pilotażowy program finansowania modernizacji systemów grzewczych budynków mieszkalnych na proekologiczne w latach 2008-2013. Zgodnie z uchwałą miasto będzie dodatkowo finansować inwestycje proekologiczne prowadzone w budynkach należących do wspólnot mieszkaniowych, w których miasto posiada udział oraz w budynkach komunalnych. Finansowaniem z budżetu miasta objęta będzie wymiana ogrzewania z pieców węglowych na bardziej ekologiczne: podłączenie budynku do miejskiej sieci centralnego ogrzewania OPEC, ogrzewanie gazowe, geotermalne, kolektory słoneczne. Wysokość finansowania zależeć będzie od ilości lokali mieszkalnych w budynku: przy budynkach do 10 lokali wyniesie w przeliczeniu na jeden lokal 10 tys. zł, zaś przy budynkach większych - 8 tys. zł na jeden lokal. Pieniądze przypadną po równo na lokale komunalne jak i prywatne w budynku. Bezwzględnym warunkiem jest likwidacja wszelkich pieców domowych i lokalnych kotłowni węglowych. Finansowanie inwestycji ze strony miasta nie może jednak przekroczyć 75% jej łącznych kosztów.

Na rok 2008 radni przewidzieli na realizację programu 650 tys. zł. Jednak prezydent Hildebrandt zapowiedział, iż jeżeli chętnych będzie więcej to w budżecie zostaną wygospodarowane dodatkowe środki na realizację programu.
Wprowadzenie programu ma na celu ograniczenie emisji pyłów zawieszonych i innych szkodliwych substancji. Jak wykazują badania czystość powietrza w Wejherowie pogorszyła się, co wywiera negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców.

Uchwała Nr Vk/XVII/170/2008 Rady Miasta Wejherowa z dnia 19 lutego 2008 roku w sprawie finansowania w latach 2008-2013 przebudowy systemów grzewczych budynków mieszkalnych w Wejherowie na proekologiczne (wraz z Program przebudowy systemów grzewczych budynków mieszkalnych).

Regulamin finansowania przez Gminę Miasta Wejherowa przebudowy systemów grzewczych na proekologiczne w nieruchomościach wspólnot mieszkaniowych.

Formularze i wnioski (do pobrania).

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Wojciech Dzieliński 01-02-2010 14:37
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 01-02-2010
Ostatnia aktualizacja: Wojciech Dzieliński 01-06-2010 11:15