Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Miasta Wejherowa
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Konsultacje z mieszkańcami Gminy Miasta Wejherowa w przedmiocie ustalenia dodatkowej nazwy miasta w języku kaszubskim

PREZYDENT MIASTA WEJHEROWA

 

           

      działając na podstawie i w wykonaniu uchwały Nr VIIk/XXXIV/408/2017 Rady Miasta Wejherowa z dnia 27 czerwca 2017 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Miasta Wejherowa w przedmiocie ustalenia dodatkowej nazwy miasta w języku kaszubskim (Dz.Urz. Województwa Pomorskiego z 2017 r. poz. 2819),

 

 

informuje

                            

 

W dniach od 25 sierpnia do 2 października 2017 roku na terenie Wejherowa będą przeprowadzane konsultacje z mieszkańcami Gminy Miasta Wejherowa w przedmiocie ustalenia dodatkowej nazwy miasta w języku kaszubskim.

 

Konsultacje będą przeprowadzane poprzez badanie ankietowe, w którym przedstawia się pytanie: „Czy jesteś za ustaleniem dodatkowej nazwy miasta w języku kaszubskim, obok używanej urzędowej nazwy miasta Wejherowo w języku polskim?”; .

Ankiety konsultacyjne będą dostępne w postaci papierowej w punktach konsultacyjnych oraz na stronie internetowej www.wejheroworozmawia.pl w postaci formularza interaktywnego.

 

Punkty konsultacyjne będą zorganizowane:

1) w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wejherowie przy Placu Jakuba Wejhera nr 8 (ratusz) w Kancelarii Ogólnej na parterze  – w godzinach pracy Urzędu;

2) w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wejherowie przy ul. 12 Marca nr 195 (magistrat)     w Kancelarii Ogólnej na parterze  – w godzinach pracy Urzędu;

3) na Placu Jakuba Wejhera – okazjonalnie jako plenerowy punkt konsultacyjny.

 

Do udziału w konsultacjach uprawnieni są wyłącznie mieszkańcy Wejherowa, posiadający czynne prawo wyborcze do Rady Miasta Wejherowa (18 lat), według stanu na dzień  25.08.2017 r. Każdy uprawniony do wzięcia udziału w konsultacjach może się wypowiedzieć tylko raz.

 

Odpowiadając na pytanie konsultacyjne należy wskazać odpowiedź „za” albo „przeciw”, stawiając znak „X” bądź wybierając odpowiednią opcję w formularzy interaktywnym.

Celem umożliwienia weryfikacji czy w konsultacjach biorą udział osoby uprawnione oraz czy uprawnieni wypowiadają się tylko raz, wymaga się podania danych osobowych wskazanych w ankiecie (imię i nazwisko oraz nr PESEL).

Proponowana kaszubskojęzyczna nazwa miasta brzmi: Wejrowò. Dodatkowa nazwa miasta w języku kaszubskim – po wyczerpaniu procedury – będzie mogła być umieszczona  wyłącznie na znakach i tablicach drogowych po urzędowej nazwie w języku polskim.

 

     Prezydent Miasta Wejherowa

                      /-/

Krzysztof Hildebrandt

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Wojciech Dzieliński 25-08-2017 07:34
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 25-08-2017
Ostatnia aktualizacja: - 25-08-2017 07:34