Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Miasta Wejherowa
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Kolegium Prezydenta Miasta

Działalność Kolegium Prezydenta Miasta.

 

1. Posiedzenia Kolegium odbywają się w każdy wtorek o godz. 08.30, w wyjątkowych przypadkach w innym terminie wyznaczonym przez Prezydenta Miasta.

2. W kolegium udział biorą: Prezydent Miasta, Zastępcy Prezydenta Miasta, Sekretarz Miasta, Skarbnik Miasta oraz Kierownicy innych Wydziałów Urzędu Miejskiego, którzy przygotowują i omawiają rozpatrywane na Kolegium sprawy.

3. W każdej sprawie Prezydent podejmuje decyzję indywidualnie i jednoosobowo.

4. Z posiedzeń Kolegium sporządzane są protokoły, które sporządza pracownik Urzędu wyznaczony przez Prezydenta Miasta.

5. Podjęte na posiedzeniu Kolegium rozstrzygnięcie jest podstawą dla pracowników Urzędu właściwych rzeczowo dla rozpatrywanej sprawy, do bezzwłocznego załatwienia dalszego toku sprawy. W tym względzie nie jest konieczne oczekiwanie na formalne zatwierdzenie protokołu na następnym posiedzeniu Kolegium.

6. Jawność działania organów Gminy obejmuje m.in. prawo obywateli do uzyskiwania dostępu do dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych, w tym protokołów z posiedzeń Kolegium.

7. Zasady dostępu do dokumentów i korzystania z nich określa Statut gminny (art. 11 b ustawy o samorządzie gminnym). W myśli Statutu Gminy Miasta Wejherowa (§8 ust. 3) Dokumenty Prezydenta o ograniczonej jawności udostępniane są za pośrednictwem Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych, po anonimizacji fragmentów, których ujawnienie ograniczają przepisy powszechnie obowiązujące. 

8. Protokoły mogą zawierać dane osobowe, a także inne informacje objęte tajemnicą prawnie chronioną. Z tego względu nie są one w tym zakresie udostępniane zainteresowanym osobom.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Wojciech Dzieliński 25-01-2010 15:25
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 25-01-2010
Ostatnia aktualizacja: Wojciech Dzieliński 29-01-2019 09:51