Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Miasta Wejherowa
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Uwaga ! Dodatkowe opłaty nieobowiązkowe !

W ostatnim okresie przedsiębiorcy z terenu miasta Wejherowa, i nie tylko, otrzymują z Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców z siedzibą przy ul. Złotej 61 w Warszawie, pismo z nakazem wpłacenia 115,-zł na wskazane konto.

Autorzy piszą, że to w związku z wpisem firmy do Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców. Do pisma dołączony jest druk przelewu. Takie działanie, jest naszym zdaniem próbą celowego wprowadzania w błąd przedsiębiorców i wywołania wrażenia że jest to rejestr obowiązkowy.

W związku z powyższym informujemy , że nie są to opłaty obowiązkowe. Jedyną obowiązkową Ewidencję Działalności Gospodarczej na terenie miasta Wejherowa prowadzi Prezydent Miasta Wejherowa a od 1 lipca 2011 roku także Minister Gospodarki i za jego prowadzenie nie pobiera żadnych opłat. Tak więc żądanie jakichkolwiek  dodatkowych opłat przez Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców jest bezprawne i bezpodstawne.

Poniżej przykładowe pismo wysyłane przez Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców z siedzibą przy ul. Złotej 61 w Warszawie do przedsiębiorców

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Wojciech Dzieliński 31-08-2011 12:07
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 31-08-2011
Ostatnia aktualizacja: Wojciech Dzieliński 26-10-2011 11:30